KLAUSIMAI - ATSAKYMAI

Klausimas. Man nustatytas lėtinis prostatitas ir iš pasėlio išaugintas Enterococcus faecalis ir Staph.  Gavau kursą antibiotikų. Ar liga pavojinga žmonai? Ar jai gali persiduoti bakterijos? Iš urologo supratau, kad santykiai gerai vyrui. Bet gal reikia saugotis? Arūnas, 37 m.

Atsako gydytojas urologas dr. Mindaugas Danilevičius

   Sergantiems lėtiniu prostatitu dažniausiai nustatomas E. coli sukėlėjas (apie 60-80 proc. atvejų), taip pat gali būti nustatomi mikroorganizmai, kurie pripažinti kaip galimi lėtinio prostatito sukėlėjai (pvz.: Klebsiella, Proteus, Pseudomona aeruginosa ir kt.). Kaip galimas lėtinio prostatito sukėlėjas gali būti ir Enterococcus faecalis. Reikia nepamiršti, jog pasėlyje gali būti nustatyti ir keli mikroorganizmai, sukėlę lėtinį prostatitą.

   Taigi kokia grėsmė kyla moteriai, jei lytinių santykių metu nenaudojate apsaugos priemonių? Natūralu, jog infekcija gali patekti į moters organizmą, todėl gali sukelti moters lytinių organų uždegimą. Svarbu ir tai, jog aktyviai gydomas vyras vartoja antibiotikus, kitus vaistus, kurių koncentracija ne tik kraujuje, bet ir spermoje būna gana didelė, kas taip pat gali pakenkti moters sveikatai. Paprastai, ne Jūsų atveju, tačiau jei nustatoma lytiškai plintanti liga, gydomi abu partneriai. Natūralu, jog tais atvejais, jei įsimeta infekcija į moters organizmą ir nėra gydoma, ši gali pereiti į lėtinę formą, sąlygoti nevaisingumą, negimdinį nėštumą ar kitą patologiją. Todėl patartina Jums išsitirti ir dėl lytiškai plintančių ligų, taip pat, kol neišsigydėte infekcijos, saugoti savo partnerę.

 

REGISTRACIJA KONSULTACIJAI

Konsultacijos

Konsultuoju šiuose miestuose: Klaipėdoje, Tauragėje, Plungėje, Telšiuose, Mažeikiuose.

Kontaktai

Dėl konsultacijų prašome kreiptis telefonu - 8 600 65609 arba el. paštu: danilevicius@manourologas.lt

© 2018 manourologas.lt Visos teisės saugomos