KLAUSIMAI - ATSAKYMAI

Klausimas. Ar 40 metų vyriškio lytinis aktyvumas turi įtakos jo spermos spalvai? Ar ryte arba vakare pasimylėjus ir kitą kartą mylintis vėl ryte arba vakare sperma gali būti nebe balkšva, o skaidri, permatoma? Ar santykių dažnumas visgi spalvai įtakos neturi? Ar gali spermos skaidrumui turėti įtakos vartojami raminantys, skysčius varantys vaistai? Dėkoju už atsakymą.

Atsako gydytojas urologas dr. Mindaugas Danilevičius

Norint atsakyti į Jūsų klausimą, būtina trumpai prisiminti fiziologiją. Sperma - tai vyrų lytinių liaukų veiklos produktas, išsiskiriantis ejakuliacijos metu. Ją gamina sėklidės, jų prielipai, prostata, sėklinės pūslelės bei Kuperio liaukos. Normali sperma yra kaštonų kvapo, blyškios, pilkšvai baltos ar pieno spalvos. Jos kiekis, kvapas ar konsistencija individualiai bei kiekvienos ejakuliacijos metu gali skirtis (kuo dažniau santykiausite, tuo spermos kiekis bus mažesnis). Tačiau kartais galimi vieni ar kiti spermos spalvos, konsistencijos, kvapo bei skonio nukrypimai. Priklausomai nuo spermos sudėtinių dalių kiekio (kartais dėl mažesnio spermių, didesnio skysčių kiekio) sperma gali būti skaidresnė ar atrodyti esanti balkšva. Tai visiškai normalu, ypač jei jūs gausiai vartojate alų ar diuretikus (medikamentus, “varančius šlapimą”).

Lytinis aktyvumas turi įtakos spermos kiekiui, bet ne spalvai. Mityba, kaip ir medikamentai, taip pat gali turėti įtakos spermos išvaizdai, kvapui ir skoniui (pavyzdžiui, valgant ananasus ar šokoladą skonis salstelėjęs, svogūnus ir česnakus – aitrus). Spalvą kartais lemia kai kuri patologija (pvz., esant rausvai rusvos spalvos spermai galvojame apie kraują spermoje).

Taigi jei sperma pakeitė spalvą (tapo rausvai rusva ar gelsva), atsirado kvapas arba skausmai ejakuliacijos metu, būtina kreiptis į gydytoją urologą. Jūsų atveju urologo konsultacija nėra būtina.

 

REGISTRACIJA KONSULTACIJAI

Konsultacijos

Konsultuoju šiuose miestuose: Klaipėdoje, Tauragėje, Plungėje, Telšiuose, Mažeikiuose.

Kontaktai

Dėl konsultacijų prašome kreiptis telefonu - 8 600 65609 arba el. paštu: danilevicius@manourologas.lt

© 2018 manourologas.lt Visos teisės saugomos