KLAUSIMAI - ATSAKYMAI

Klausimas. Ar galite pasakyti, kaip veikia PSA rodiklius seksas, sportas ir biopsija? Kiek laiko reikia palaukti po biopsijos, norint atlikti  PSA? Ar seksualiniai ryšiai, pvz., prieš 2 val. gali iškreipti tyrimo rezultatą?

 Atsako gydytojas urologas dr. Mindaugas Danilevičius

   Prostatos specifinis antigenas (PSA) – tai kraujo baltymas, kuris tiriamas rutiniškai visiems vyresniems nei 50 metų amžiaus vyrams kartą per metus atliekant kraujo tyrimą. PSA leidžia įtarti, biopsijos metu patvirtinti bei laiku pradėti gydyti piktybinę prostatos ligą.

   PSA dydžiui įtakos turi ne tik piktybinė prostatos liga (prostatos vėžys), bet ir kitos ligos (gerybinė prostatos hiperplazija ar lėtinis prostatitas), taip pat vidurių užkietėjimas, kateterizacija, cistoskopija (šlapimo pūslės apžiūra patenkant per šlaplę specialiu optiką turinčiu prietaisu), prostatos masažas. Taip pat ir sportas bei lytiniai santykiai ar prostatos apčiuopa per tiesiąją žarną gali turėti įtakos PSA padidėjimui,  todėl prieš atliekant PSA tyrimą 2-3 dienas reikėtų susilaikyti nuo lytinių santykių, taip pat nerekomenduojama sportuoti (važinėti dviračiu, jodinėti arkliu). Tokiu atveju anksčiausiai tyrimas gali būti atliekamas bei tyrimo rezultatas vertintinas tik po 3 dienų, tačiau jei pacientas buvo kateterizuotas, atlikta cistoskopija ar biopsija, tuomet tyrimą paprastai rekomenduotina atidėti mėnesiui laiko.

 

REGISTRACIJA KONSULTACIJAI

Konsultacijos

Konsultuoju šiuose miestuose: Klaipėdoje, Tauragėje, Plungėje, Telšiuose, Mažeikiuose.

Kontaktai

Dėl konsultacijų prašome kreiptis telefonu - 8 600 65609 arba el. paštu: danilevicius@manourologas.lt

© 2018 manourologas.lt Visos teisės saugomos