KLAUSIMAI - ATSAKYMAI

Klausimas. Ką reiškia PSA rodiklio skaičius? Pvz., kuo skiriasi paciento, kurio PSA rodiklis 60,  ir paciento, kurio PSA rodiklis 200, būklė?

Atsako gydytojas urologas dr. Mindaugas Danilevičius

 PSA (prostatos specifinis antigenas) - tai baltymas, kurį gamina tiek normalios, tiek piktybinės prostatos ląstelės, tačiau PSA į kraują piktybinės ląstelės išskiria kur kas daugiau. Šis tyrimas atliekamas tiriant kraują, ir tai leidžia mums gana anksti nustatyti prostatos piktybinę ligą bei laiku pradėti ją gydyti. Tais atvejais, kai PSA padidėjęs (kai jo aptinkame kraujuje > 3 ng/ml), būtina visuomet pagalvoti apie piktybinį procesą, tačiau kadangi PSA gamina ir normalios prostatos ląstelės, jo padidėjimas galimas ir sergant gerybine prostatos hiperplazija ar dėl uždegiminio proceso prostatoje (pvz., sergant prostatitu). Abiem atvejais, jei jūsų PSA 60 arba 200 ng/ml, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją urologą, kad būtų atlikti reikalingi tyrimai, taip pat prostatos audinio biopsija bei esant reikalui pradėtas gydymas.

 Pacientų, kurių kraujuje PSA 60 ng/ml ar 200 ng/ml, būklė kliniškai gali nesiskirti, vadinasi, tokie pacientai, kurių kraujuje PSA 60 ng/ml arba 200ng/ml, gali ir niekuo nesiskųsti arba dažniau šlapintis, šlapintis nakties metu, skųstis staiga atsirandančiu noru šlapintis, sunkumu pradedant šlapintis, šlapimo susilaikymu, impotencija ar juosmens ir stuburo skausmais.

 Rekomenduojama visiems vyrams, vyresniems nei 45 metų amžiaus, kartą per metus atlikti PSA tyrimą bei atvykti pas gydytoją urologą (ypač jei šeimoje sirgo ar yra sergančių prostatos vėžiu).

 

REGISTRACIJA KONSULTACIJAI

Konsultacijos

Konsultuoju šiuose miestuose: Klaipėdoje, Tauragėje, Plungėje, Telšiuose, Mažeikiuose.

Kontaktai

Dėl konsultacijų prašome kreiptis telefonu - 8 600 65609 arba el. paštu: danilevicius@manourologas.lt

© 2018 manourologas.lt Visos teisės saugomos