KLAUSIMAI - ATSAKYMAI

Klausimas. Echoskopijos metu kairiajame inkste rastos paryškintos taurelės (akmenų nėra). Kokias ligas tai gali byloti? Ar būtina tikrintis šlapimą? Kaip tik pastaruoju metu jaučiamas retkarčiais užeinanti skausmas nugaroje, inkstų plote, taip pat pilvo apačioje, šonuose. Margarita, 52 m.

Atsako gydytojas urologas dr. Mindaugas Danilevičius

Echoskopiškai nustatytos paryškėjusios inksto taurelės - tai vienas iš lėtinio pielonefrito požymių. Pielonefritas – tai vieno ar abiejų inkstų taurelių, geldelių ir intersticinio audinio uždegimas. Moterys juo serga 5 kartus dažniau nei vyrai. O jo priežastimi laikoma infekcija, kuri dažniausiai patenka į inkstą aukštyneigiu keliu, t.y. infekcija pirmiausiai patenka į šlaplę, o iš jos per šlapimo pūslę šlapimtakiais į inkstus. Rečiau infekcija į inkstą patenka su krauju iš infekcijos šaltinio vietos, tarkime, iš viršutinių kvėpavimo takų, skrandžio, žarnyno, lytinės sistemos ar kt. ir sukelia uždegiminį procesą.

Šiuo atveju patarčiau kreiptis į gydytoją nefrologą, o esant reikalui ar įtarimui dėl akmenligės ar kitos urologinės patologijos, atvyksite ir pas gydytoją urologą.

 

REGISTRACIJA INTERNETU KONSULTACIJAI

REGISTRACIJA TELEFONU: 8 600 65 609

Konsultacijos

Konsultuoju šiuose miestuose: Klaipėdoje, Tauragėje, Plungėje, Telšiuose, Mažeikiuose.

Kontaktai

Dėl konsultacijų prašome kreiptis telefonu - 8 600 65609 arba el. paštu: danilevicius@manourologas.lt

© 2018 manourologas.lt Visos teisės saugomos