KLAUSIMAI - ATSAKYMAI

Klausimas. Ar PSA (prostatos specifinio antigeno) rodiklio skaičius gali padidėti, kraujo tyrimus atlikus po antibiotikų kurso? Agnė.

Atsako gydytojas urologas dr. Mindaugas Danilevičius

Prostatos specifinis antigenas (PSA) ‒ tai baltymas, išskiriamas prostatos epitelinių ląstelių. PSA randamas tiek prostatoje, tiek ir kraujyje, jo kiekis gali padidėti sergant ūmiu ar lėtiniu paūmėjusiu prostatitu, prostatos vėžiu.

Tikrai taip, PSA tyrimo rezultatams įtakos gali turėti vartojami antibiotikai. Klinikinių studijų duomenimis, lyginant dvi grupes pacientų, kuriems nustatytas padidėjęs PSA skaičius nuo 4 iki 10 ng/ml, kai viena grupė pacientų nevartoja, o kita grupė vartoja antibiotikus, antibiotikus vartojusių pacientų grupėje PSA sumažėja nuo 7 iki 43 proc. Tokie studijų rezultatai gali būti paremti priešuždegiminiu antibiotikų poveikiu, tačiau dėl vartojamų ar suvartotų antibiotikų PSA neturėtų kilti. Jei didėja PSA, patarčiau kreiptis į gydytoją urologą, kuris galbūt pasiūlys prostatos audinio biopsiją ar magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą, jei biopsijos jau buvo atliktos.

 

REGISTRACIJA INTERNETU KONSULTACIJAI

REGISTRACIJA TELEFONU: 8 600 65 609

Konsultacijos

Konsultuoju šiuose miestuose: Klaipėdoje, Tauragėje, Plungėje, Telšiuose, Mažeikiuose.

Kontaktai

Dėl konsultacijų prašome kreiptis telefonu - 8 600 65609 arba el. paštu: danilevicius@manourologas.lt

© 2018 manourologas.lt Visos teisės saugomos