PEIRONO LIGA

Peirono liga (varpos fibromatozė) – tai varpos linkis kuria nors kryptimi. Kad ir kaip egzotiškai ar negirdėtai skambėtų ši liga, tai dažniausiai tarp vyrų sutinkamas sutrikimas, 1 iš 10 vyrų. Dėl fibromatozinių pakitimų ima storėti varpos akytkūnius dengianti plėvelė, dar kitaip vadinama tunica albuginea, todėl varpa ima krypti į storėjimo pusę. Kadangi sugijęs randas yra kietesnis negu aplink jį esanti oda, erekcijos metu toje vietoje pacientas jaučia tempimą, diskomfortą, skausmą, ypač lytinių santykių metu, bei varpos ilgio sumažėjimą.

Peirono liga dažniausiai atsiranda dėl traumų, patiriamų sueities metu. Atsiradusios mikrotraumos, įplyšimai, įtrūkimai gyja ir jų vietoje formuojasi randas. Traumos dažniausiai kyla dėl nepkankamo lubrikanto kieko, drėgmės, rečiau dėl stipraus varpos sulenkimo, fizinės traumos ne lytinio akto metu.

Kliniškai nustatant ligą erekcijos metu yra aiškiai matomas varpos kreivumas į kažkurią vieną pusę bei čiuopiama plokštelė. Varpą erekcijos metu galima įvertinti ir iš paties paciento atliktų nuotraukų (paprastai reikalingos varpos nuotraukos iš visų pusių ir iš viršaus atliktų erekcijos metu).

Yra skiriami 2 pagrindiniai gydymo būdai – konservatyvus ir operacinis. Gali būti naudojami rando tirpdymą skatinantys medikamentai, tačiau tai dažniausiai nėra labai efektyvu. Taip pat medikamentai gali būti skiriami skausmui malšinti, tačiau tai neišsprendžia pačios problemos;  galimas gydymas kolageno injekcijomis į varpą, kai liga jau yra pažengusi; yra atliekamos PRP procedūros (trombocitų ir kraujo plazmos). Šiai intervencijai naudojamas iš paciento kraujo pagamintas trombocitų ir kraujo plazmos koncentratas, kuris suleidžiamas į neelastingą varpos vietą. Rezultatas – elastinga varpos oda ir normali erekcija. Tam tikslui gaili būti naudojami ir vapos ekstenderiai. Taip pat atliekamos PRP procedūros, apie kurias galite skaityti paspaudę ČIA.

Na o operacinio gydymo pagrindinis tikslas – varpos ištiesinimas bei plokštelės rezekavimas. Egzistuoja keli metodai – rando pašalinimas chirurginiu būdu, tokiu atveju gali būti dedamas varpos implantas siekiant išsaugoti ilgį ar penio tiesinimas „sutraukiant“ tunica albuginea priešingoje varpos pusėje nei atsirado sukietėjimas (tačiau reikia paminėti jog šiuo atveju gali šiek tiek sutrumpėti varpa).

 

REGISTRACIJA INTERNETU KONSULTACIJAI

REGISTRACIJA TELEFONU: 8 600 65 609

Konsultacijos

Konsultuoju šiuose miestuose: Klaipėdoje, Tauragėje, Plungėje, Telšiuose, Mažeikiuose.

Kontaktai

Dėl konsultacijų prašome kreiptis telefonu - 8 600 65609 arba el. paštu: danilevicius@manourologas.lt

© 2018 manourologas.lt Visos teisės saugomos