SPERMATOCELĖ

    Spermatocelė – tai liga pasireiškianti sėklidės prielipo latake susiformavusiu gerybiniu cistiniu dariniu. Jo atsiradimo priežastis tiksliai nežinoma. Kadangi šio darinio turinį dažniausiai sudaro sperma, manoma, kad ji atsiranda dėl bloko sėklą pernešančiuose latakėliuose. Taip pat darinio viduje gali būti nuo skaidraus iki baltai drumsto skysčio. Tikslus paplitimas nėra žinomas. Rizikos faktoriai taip pat nelabai žinomi, pastebėta, kad ji dažniausiai pasireiškia 20-50 met. amžiaus vyrams.

    Simptomų dažniausiai nėra tačiau kartais ligonis gali jausti maudimą. Jos dydis būna gana stabilus, bet kartais ji gali didėti ir kai ji tampa gana didelė gali sukelti nepatogumus: skausmą, sunkumo ar pilnumo jausmą už ir virš sėklidės. Šį darinį vyras dažniausiai aptinka pats savo sėklidžių apčiuopos metu. Svarbu paminėti jog kreipiantis į gydytoją pageidautina jog būtų atmestos kitos, panašius simptomus galinčios sukelti pavojingos ligos pvz.: sėklidžių vėžys.

    Diagnostika paremta anamneze, atliekame sėklidžių apžiūrą ir apčiuopą. Radus darinį gali būti peršviečiamas kapšelis šviesa, tai padeda nustatyti ar darinys yra pripildytas skysčio, ar sudarytas iš kietos masės. Būtina atlikti sėklidžių echoskopiją. Šis tyrimo metodas padeda tiksliau diagnozuoti galimas simptomų priežastis, o esant įtarimui dėl sėklidžių vėžio atliekami ir hormoniniai kraujo tyrimai.

 Spermatocelė

Gydymo būdai yra du:

    Minimaliai invazinė terapija. Punkcija ir aspiracija – specialia adata pašalinamas skystis iš darinio. Literatūroje aprašoma ir skleroterapija – procedūra kurios metu dirginantys preparatai (sklerozantai) suleidžiami į sėklidės maišelį, jie priverčia spermatocelę surandėti, todėl skysčių joje kaupiasi mažiau. Šios abi procedūros naudojamos retai, nes po jų spermatocelė dažnai atsinaujina, o taip pat galima žala sėklidės prielipui, gali kilti uždegimas prielipe, kas gali turėti savo pasekmių.

   Antrasis - operacinis gydymas, atliekant spermatocelektomiją. Ji atliekama spinalinėje arba visiškoje nejautroje. Operacijos metu, atlikus nedidelį pjūvelį kapšelyje pašalinamas darinukas, užsiuvus esant reikalui paliekamas ir drenas. Operacinė medžiaga išsunčiama pat. histologiniam ištyrimui. Drenas paprastai pašalinamas sekančią parą, o pacientas iš ligoninės išleidžiamas taip pat sekančią dieną. Žaizda sugyja per 2-3 savaites, tuomet (po 2sav.) pašalinami siūlai. Jei žaizda suklijuojama specialiais steriliais klijais skirtais odai klijuoti, siūlų šalinti nereikia. Po operacijos patariama vengti sunkaus fizinio darbo, aktyvaus sporto, lytinių santykių, nesimaudyti karštoje vonioje ar baseine, vandens telkiniuose 1 mėn. laiko. Galima praustis po dušu. Operuojant spermatocelė atsinaujina labai retai tačiau taip atsitikti irgi gali.

 

REGISTRACIJA INTERNETU KONSULTACIJAI

REGISTRACIJA TELEFONU: 8 600 65 609

Konsultacijos

Konsultuoju šiuose miestuose: Klaipėdoje, Tauragėje, Plungėje, Telšiuose, Mažeikiuose.

Kontaktai

Dėl konsultacijų prašome kreiptis telefonu - 8 600 65609 arba el. paštu: danilevicius@manourologas.lt

© 2018 manourologas.lt Visos teisės saugomos