TRUMPAS APYVARPĖS PASAITĖLIS (FRENULUM BREVE)

Apyvarpės pasaitėlis (frenulum), tai odos dalis prasidedanti ties apyvarpe ir pasibaigianti ties varpos galvute. Kartais pasaitėlis gali būti per trumpas, tokia būklė vadinama - frenulum breve. Sveikų vyrų apyvarpė atsmaukiama be kliūčių, maudimas nejaučiamas nei ramybėje, nei esant erekcijai ar lytinio akto metu. Tais atvejais kai pasaitėlis per trumpas, jaučiamas diskomfortas, skausmas, tempimas lytinių santykių metu. Dažniausiai trumpas apyvarpės pasaitėlis būna įgimtas ir labai retai pastarasis sutrumpėja dėl traumos ar buvusio uždegimo.

Trumpas apyvarpės pasaitėlis

 1 pav. Trumpas apyvarpės pasaitėlis (Frenulum breve)

Pasaitėlis gali įplyšti bei dėl to pradėti kraujuoti lytinio akto metu ar masturbuojantis. Dėl tokių ne visai malonių pojūčių erekcija tampa taip pat nemaloni, nebesinori lytinių santykių, atsiranda erekcijos sutrikimų, kas pacientą verčia kreiptis į gydytoją.

Trumpas apyvarpės pasaitėlis (frenulum breve) ir susiaurėjusi apyvarpė (fimozė) tai ne tas pats. Abi patologjos apsunkina lytinius santykius, neleidžia laisvai atsmaukti apyvarpės ir sukelia didesnį ar mažesnį diskomfortą lytinių santykių metu. Fimozė skiriasi nuo frenulum breve tuo, kad pagrindinė kliūtis lengvai atsmaukti apyvarpę tampa ne trumpas apyvarpės pasaitėlis, bet susidaręs siauras odos „žiedas“ apyvarpės srityje. Tokiais atvejais atliekama cirkumcizija (kitaip apipjaustymas), o ne apyvarpės pasaitėlio plastika.

Tais atvejais kai apžiūros metu nustatome trumpą apyvarpės pasaitėlį, operuojame, atliekant apyvarpės pasaitėlio plastiką, kitaip - frenuloplastiką. Tam kad pacientas jaustusi komfortabiliai bei nejaustų jokio skausmo operacija atliekama intraveninėje (bendrinėje), o ne vietinėje nejautroje. Operacijos metu atliekamas nedidelis pjūvelis pasaitėlio srityje, kraujavimas stabdomas elektrokaustikos pagalba bei persiuvant pasaitėlio kraujagysles tirpiais siūlais. Po operacijos ant žaizdelės paliekamas sterilus tvarstis. Intervencija trunka 20-30 minučių, o pacientas iš klinikos išleidžiamas į namus tą pačią dieną.

Po apyvarpės pasitėlio plastikos rekomenduojama vengti lytinių santykių tol kol sugija žaizdelė. Pooperacinės žaizdos priežiūra paprasta, tereikia kartą dienoje operacinę vietą dezinfekuoti žaizdų priežiūrai skirtu dezinfektantu bei pakeisti tvarstuką. Paprastai žaizdelė sugija per 8-10 dienų, nes ji nebūna didelė. Siūlai tirpūs ir ištirpsta savaime per 2 savaites laiko. Pasaitėlio operacija darbui netrukdo, todėl po operacijos dirbti galite. Tačiau karšta vonia, sauna, pirtis, maudymasis vandens telkiniuose ar labai intensyvus sportas vis gi nerekomenduotini tol kol sugis žaizdelė.

UROLOGO - SEKSOLOGO KONSULTACIJAI

REGISTRUOTIS TELEFONU 8 600 65 609

Konsultacijos

Konsultuoju šiuose miestuose: Klaipėdoje, Tauragėje, Plungėje, Telšiuose, Mažeikiuose.

Kontaktai

Dėl konsultacijų prašome kreiptis telefonu - 8 600 65609 arba el. paštu: danilevicius@manourologas.lt

© 2018 manourologas.lt Visos teisės saugomos