NAUJAS, EFEKTYVUS ŠLAPIMO NELAIKYMO GYDYMO BŪDAS - PRP TERAPIJA

    Net 75  % visų vidutinio amžiaus moterų vargina šlapimo nelaikymas, tačiau moterys linkusios nutylėti, nepasakoti apie tai nei šeimos nariams, nei artimiausioms draugėms (-ams), be to į medikus kreipiasi vos kas trečia moteris nelaikanti šlapimo. Kai kurios net gi mano jog tai yra visiškai normalu. Ieškodamos pagalbos moterys dažnai susiduria su nežinojimu į ką kreiptis, o dėl šlapimo nelaikymo tiesiog kasdien nešioja įklotus. Vėliau, kai šlapimo nelaikymas tampa didžiule problema, atsiranda baimė bendrauti su pažįstamais, vengiama pramogų, netgi paprasčiausio išėjimo iš namų į miestą ar parduotuvę; taip galiausiai atsiribojama nuo kultūrinio gyvenimo, tampame socialiai izoliuotos, nes bijome ne tik kitų, bet ir pačios saves, kai kuriais atvejais gali prisidėti nerimas, depresija.

    Labai svarbu žinoti tai jog  nustačius priežastis daugeliu atvejų šlapimo nelaikymas yra pagydoma liga ir kuo anksčiau pradedame gydyti, tuo geresni rezultatai.

    Jei nevalingai netenkate šlapimo kosint, čiaudint, juokiantis ar keliant sunkesnį daiktą, gydymas tikrai yra. Egzistuoja kelios šlapimo nelaikymo formos, tačiau kiekvienu atveju su ligone individualiai aptariamas bei pasirenkamas atitinkamas gydymas ar operacija atlikus urodinaminį bei kitus tyrimus kaip kad šlapimo tyrimą, echoskopiją ir/ar šlapimo nelaikymo mėginius. Prabėgo 10 metų, kai pradėjome taikyti gana efektyvų šlapimo nelaikymo gydymo būdą – pošlaplinio raiščio implantaciją (TOT/TVT operaciją). Tai mažai invazyvus („kosmetinis“) moterų šlapimo nelaikymo gydymo metodas. Sėkmingi rezultatai gydant šiuo metodu siekia net 93% atvejų. Moterys po šios intervencijos, kai indikacijos operaciniam gydymui nustatomos teisingai, lieka patenkintos, nes gali sulaikyti šlapimą, nebereikia galvoti apie įklotus, nemalonų kvapą ar nuolat jaustis nepatogiai dėl šios priežasties, be viso to moterys pradeda gyventi pilnavertį gyvenimą.

    Tačiau atsirado naujausias, efektyvus, minimaliai invazyvus, nereikalaujantis kelių dienų stacionarinio gydymo šlapimo nelaikymo gydymo būdas – PRP terapija, su kuo ir noriu Jus supažindinti bei pasidžiaugti jau turimais labai gerais gydymo rezultatais.

    PRP (Platelet rich plasma) terapija tai šiuo metu naujovė Lietuvos medicinoje, bet ne naujiena Pasaulyje, tai laiko patikrintas, saugus ir efektyvus gydymo metodas. Šlapimo nelaikymo gydymas, naudojant PRP metodą tai gydymas, paremtas Jūsų paties kraujo plazmos panaudojimu. Gydytojas urologas iš Jūsų venos paima nedidelį kraujo kiekį į specialų megintuvėlį ir centrifūgos pagalba atskiria kraują į dvi dalis: raudonuosius kraujo kūnelius ir trombocitais praturtintą plazmą. Gydymui mes naudojame tik antrąją dalį, t.y. trombocitus ir plazmą. Trombocitai yra ta mūsų kraujo dalis, kuri yra atsakinga už gijimą, audinių atsinaujinimą ir smulkių kraujagyslių (kapiliarų) formavimąsį. Teisingai naudotini trombocitai gali išspręsti daugelį problemų, todėl šis metodas medicinoje gali būti naudojamas gana plačiai (labai efektyvus gydant ne tik šlapimo nelaikymą moterims, bet ir makšties sausumą, skausmingus lytinius santykius, taip pat tais atvejais kai moteris negali pasiekti orgazmo, vyrams sergant Peirono liga ir kt.). Gauta mežiaga gydytojo urologo suleidžiama į gydomą vietą, šiuo atveju palei šlaplę ir šlapimo pūslės kaklelį, nuo šio laiko trombocitai ir plazma pradeda dirbti savo darbą. Per 5-7 dienas nuo gydymo kurso pradžios jau juntamas efektas, ima laikytis šlapimas be jokios operacijos, be ilgo gulėjimo ligoninėje, be narkozės, be galimų pavojų ir komplikacijų susijusių su operacija. PRP procedūra ne tik suagi, bet ir pakankamai efektyvi bei neskausminga. Prieš atliekant injekciją, skausmas yra visiškai numalšinamas analgetikais bei papildomai anestetiniu tepalu dūrio vietoje. Šis gydymo būdas ne tik išsprendžia šlapimo nelaikymu besiskundžiančių pacienčių problemas, bet ir pagerina gyvenimo kokybę. Atskirais atvejais išsprendžia makšties sausumo ar skausmingų lytinių santykių bei nesugebėjimo pasiekti orgazmo problemas. Praktikoje iki šiol nėra pastebėta pašalinių reakcijų, nėra šlapimo susilaikymo (retencijos) pavojaus, nėra ir atmetimo reakcijos, nes tai Jūsų pačios kraujas. PRP intervencija kaip gydymo būdas medicinos praktikoje sėkmingai taikomos jau daugelį metų, tai galima sakyti laiko patikrintas gydymo metodas, tačiau Lietuvoje šlapimo nelaikymas pradėtas gydyti dar visai nesenai.

Daugiau apie šį gyydmo būdą galite sužinoti susiekę su gydytoju arba atvyke konsultacijai.

 

UROLOGO - SEKSOLOGO KONSULTACIJAI

REGISTRUOTIS TELEFONU 8 600 65 609

Konsultacijos

Konsultuoju šiuose miestuose: Klaipėdoje, Tauragėje, Plungėje, Telšiuose, Mažeikiuose.

Kontaktai

Dėl konsultacijų prašome kreiptis telefonu - 8 600 65609 arba el. paštu: danilevicius@manourologas.lt

© 2018 manourologas.lt Visos teisės saugomos